Obróbka materiału


Seiteninhalt:
matproc_1
matproc_10

Ekstrudowanie profili pianek oraz pianek o strukturze sieciowej i niesieciowej w arkuszach jest jedną z naszych specjalności. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, jesteśmy w stanie łączyć i optymalizować poszczególne etapy obróbki i przetwarzania.

matproc_2
matproc_11

Koekstrudowanie pozwala na tworzenie dwóch różnych właściwości materiału w jednym procesie. Na przykład, rury z pianki można powlec warstwą czystego PE. Pianki i inne materiału można również poddać koekstudowaniu różnymi kolorami. Możliwości są niemal nieograniczone.

matproc_3
matproc_12

NMC jest właścicielem patentów w zakresie zastosować termoplastycznych substancji klejących i pasków klejących na profilach piankowych i powłokach. Jesteśmy w stanie nakładać ochronne pianki na warstwie farby samochodowej, które można następnie usunąć bez żadnych pozostałości.

matproc_4
matproc_13

Wiele standardowych produktów NMC może zostać dopasowanych do danego obszaru zastosowania w toku jednego lub kilku procesów laminacji. Niezależnie od tego, czy chodzi o łączenie pianek, laminowanie z podłożem, poziome czy pionowe, inline czy też offline – możliwości są nieograniczone.

matproc_5
matproc_14

Termoformowanie pozwala na ogrzewanie pianki, a następnie formowanie jej w wybrany kształt. W ten sposób możemy zrealizować najbardziej wymyślne i skomplikowane wzory, a nawet wytwarzać trójwymiarowe produkty.

matproc_6
matproc_15

Wycinanie naszych produktów przebiega za pomocą strumienia wodnego sterowanego CNC, przy ciśnieniu 3 000 bar przez dysze o średnicy przekroju 0,15 mm; proces ten charakteryzuje się wysoką precyzją i pozwala optymalnie dostosować przycinanie, tak aby maksymalnie wykorzystać materiał i zredukować ilość ścinek. Ponadto dysponujemy sprzętem do wykrawania i frezowania, pozwalającym na realizację wszelkich zamówień w zakresie obróbki materiału.

matproc_7