Działanie


Seiteninhalt:
Bild: F_3058752_376x168.jpg
 
Bild: function
 
Bild: F_4005939_376x168.jpg
 

NOMATEC® czyni różnicę!

„Nie ma niczego, czego by nie było“ – zgodnie z tym hasłem można również opisać działanie NOMATEC®.
Pianki NOMATEC® dzięki swym właściwościom i swej specyfikacji zaoferować mogą różnorodne rozwiązania dla niemal wszystkich branż. Skontaktuj się z nami i przedstaw swoje oczekiwania – wspólnie znajdziemy rozwiązanie.
Poniżej znajduje się pięć przykładowych zakresów zastosowania produktów NOMATEC®. Jesteśmy jednak w stanie zaoferować również rozwiązania dla innych sektorów.
Bild: Bouroullec_2_376x344.jpg
 
Bildbeschreibung:
Bild:
 
Bildbeschreibung:
Bild:
 
Bildbeschreibung:
Izolacja

Właściwości naszych pianek sprawiają, że są one idealnym rozwiązaniem w zakresie izolacji termicznej i znajdują zastosowanie na wielu polach: jako mostki cieplne okien i fasad w branży budowlanej, w energooszczędnym transporcie, w sieciach ciepłowniczych lub w izolacji rur. NOMATEC® oferuje skuteczne i wydajne rozwiązania izolacyjne na całym świecie.

Akustyka

Produkowane przez nas pianki można wykorzystać również na potrzeby izolacji akustycznej. NOMATEC® stosuje się na przykład do redukcji poziomu hałasu w korytarzach dźwiękowych w transporcie kolejowym; pianki skutecznie zagłuszają dźwięk kroków na podłodze i znajdują wykorzystanie przy konstruowaniu ścianek działowych w przestrzeniach biurowych. W samochodach, NOMATEC® stosuje się w słupkach A, B i C.

Wypór hydrostatyczny

Dzięki swojej komórkowej strukturze, nasze pianki techniczne są lekkie, a zarazem niezwykle mocne. Pozwala to na wykorzystanie ich wszędzie tam, gdzie istotne lub niezbędne jest wykorzystanie siły wyporu hydrostatycznego, na przykład w przemyśle stoczniowym lub podczas tamowania rozlanej na powierzchni wody ropy naftowej - w tej sytuacji pianki kiedy znajdują zastosowanie jako element systemów oczyszczania. Pianki wykorzystuje się również w sektorze sportu i rekreacji, na przykład do produkcji pływających "makaronów" pomagających zapewnić bezpieczeństwo podczas nauki pływania.

Uszczelnianie złączy

Złącza, które stosuje się wszędzie tam, gdzie zestawia się fragmenty w celu wydłużenia lub izolacji instalacji, należy uszczelniać, aby chronić je przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi przy użyciu produktu dopasowanego pod względem kształtu i rozmiaru do oryginalnej konstrukcji. NOMATEC® jest na przykład wykorzystywany przy konstruowaniu mostów, umieszcza się go pomiędzy prefabrykowanymi elementami betonowymi w murach lub na autostradach lub placach do kołowania na lotniskach.

Osłony mechaniczne

Pianki NOMATEC® używane są również w ochraniaczach, kaskach, trampolinach, lub jako elementy ochronne na placach budowy i na kolei: nadająca się do wszechstronnego wykorzystania pianka chroni podczas pracy i wypoczynku. W przypadku sportów wyczynowych, maty wykorzystywane w akrobatyce skutecznie chronią przed urazami ciało i stawy, pomagając w ten sposób zapobiegać powstawaniu kontuzji.

Wygoda

Nasze pianki czynią życie użytkowników wygodniejszym. Czy to w przypadku idealnie wyłożonego fotela, czy ergonomicznego materaca zapewniającego komfortowy sen, dzięki NOMATEC® wszystko jest o jeden stopień wygodniejsze.